Як правильно розмістити розетки у квартирі
Планування розміщення розеток у квартирі − важливий момент, якому варто приділити особливу увагу. Для комфортного проживання, має бути достатня кількість розеток у квартирі. Окрім того, від їхньої правильної установки залежатиме безпека всього приміщення.
Розміщення розеток у квартирі. Як розрахувати необхідну кількість розеток?
Скільки потрібно розеток у квартирі?
Головне питання, яке виникає під час ремонту. Найбільше вони потрібні на кухні та у вітальні, де розміщується основна кількість електроприладів. Далі йдуть такі приміщення, як спальня, передпокій, дитяча, ванна кімната.
Як високо їх розмістити? Розташування розеток у квартирі у кожного своє, хтось любить встановлювати їх по-старому – в 30 см від підлоги, вимикачі – 90 см від підлоги, а хтось монтує на іншу висоту з урахуванням дизайну інтер'єру та розміщення предметів меблів.
Насамперед, при ремонті слід скласти докладну схему розеток у квартирі. Її бажано скласти та обговорити зі спеціалістами, які також проконсультують щодо електропроводки всього будинку.
План розеток у квартирі складається з урахуванням наступних факторів:
- приділяється увага організації розподільних коробок;
- розміщуються дроти згідно зі схемою розміщення електроприладів;
- визначається мінімальна кількість ділянок з'єднання дротів;
- при виборі кабелю враховується потенційне навантаження у проводах.
Враховуючи ці фактори з правильно підібраною кількістю розеток у квартирі, можна не тільки створити комфорт але й убезпечити себе і своїх близьких.
Скільки розеток має бути на кухні?
Тут і має бути під рукою схема розеток у квартирі. На кухні підключається багато електроприладів різної потужності. До кожного потужного приладу виділяється окрема лінія. Прилади з низькою потужністю можна вивести на єдину лінію. Також під час монтажу враховується висота розеток у квартирі. Кількість пристроїв може іноді збільшуватися, оскільки на ринку побутової техніки з'являються нові електроприлади, потужність яких лише зростає.
Висота розеток у квартирі безпосередньо залежить від типу підключеного приладу та режиму його використання.
Вітальня кімната
У кімнаті, де встановлений телевізор, комп'ютер та подібна техніка, також необхідно ретельно обміркувати план розміщення розеток. Якщо раніше один телевізор вважався розкішшю, то тепер це велика рідкість, адже крім нього в кімнаті розміщують різні динаміки, колонки, кондиціонери і т.д. Тому, обмірковуючи план розташування розеток у квартирі, потрібно враховувати кількість пристроїв, що підключаються в майбутньому, можна навіть з невеликим запасом.
Кімнати для сну
Нерідко правильне розташування розеток у будинку порушується, багато хто не замислюється над кількістю приладів, яким знадобиться розетка, внаслідок чого пхають їх абияк. У спальних та дитячих кімнатах рекомендується розміщувати мінімум електроприладів. Нічника чи світильника там більш ніж достатньо. Тому тут буде більш ніж достатньо 1-2 розеток. Зараз дуже популярні комбіновані розетки з USB виходом, для зарядки гаджетів безпосередньо біля спального місця. Під час планування розеток у квартирі можуть знадобитися схеми розміщення меблів у кімнаті, - так набагато легше вирішити, де їх розмістити.
Ванна кімната
Тут розташування розеток у квартирі залежить від виду встановленого обладнання: душової кабіни, пральної машини, сушарки та іншого. У ванній також знадобляться розетки для пральної машини, фена, електробритви та подібних пристроїв, тому вимоги до розміщення розеток у квартирі найжорсткіші. Вони мають бути розміщені у дозволених, безпечних місцях, подалі від води. Більш детально, по цій темі Ви можете прочитати окремий матеріал на шаному сайті.
На перший погляд, визначити розташування розеток у квартирі - не здається таким складним процесом. Однак при детальному розгляді він переростає в досить серйозний момент, що потребує уваги та детального планування.