Вимикач світла: види, функції, який купити

Вимикач світла: види, функції, який купити

 

Вимикачі світла - це комутаційні апарати, тобто прилади, які включають та вимикають подачу струму.

Якими способами може подаватися світло:

• за допомогою клавіш вимикача;

• за допомогою перемикача (тумблера);

• за допомогою поворотного механізму;

• за допомогою натягування шнура, ланцюжка;

• за допомогою повзунка;

• за допомогою кнопки;

• за допомогою датчика руху;

• за допомогою сенсорних кнопок та за допомогою пульта.

 

Клавішні вимикачі та перемикачі

Цей тип вимикачів складається з контактів, які знаходяться в корпусі та рухомого елемента на пружині.

Одно- та двох клавішні вимикачі найбільш затребувані та знайшли широке поширення, у тому числі й у побуті. За допомогою двох- та трьох клавішного вимикача можна забезпечити керування кількома приладами освітлення.

 

Поворотний перемикач

Усередині такого перемикача знаходиться пристрій, за допомогою якого відбувається роз'єднання контакту поворотом ручки. Сучасні поворотні перемикачі можуть бути оснащені димером, що регулює яскравість світла. Дизайнери інтер'єрів віддають перевагу перемикачам у ретро стилі: накладні з мідною або латунною ручкою.

 

Мотузковий (шнуровий) вимикач

Елегантний вимикач зі шнуром або ланцюжком при вході в квартиру збереже стіну від плям рук, чи виникли б у пошуках клавіші вимикача. Але цим механізмом потрібно користуватися обережно, без зусиль включаючи його.

 

Повзунковий вимикач

У такому вимикачі включення та вимкнення відбувається за допомогою повзунка, який переміщається по напрямних з гарним ковзанням.

 

Кнопковий вимикач

Вимикач замість клавіші, має кнопку, при натисканні на яку електричний ланцюг замикається. Кнопкові дзвінки працюють за таким принципом.

 

Вимикач із датчиком руху

Сучасний вимикач реагує на рух. Якщо рух відсутній, то налаштовується час вимкнення світла. Зручно та економно.

 

Сенсорний вимикач

Встановивши сенсорний вимикач, ви зробите величезний крок, щоб зробити свій будинок сучасним та високотехнологічним. Одним дотиком ви зможете увімкнути світло, а встановивши сенсорний вимикач з пультом керування, ви не тільки покращите дизайн приміщення, але й якість життя загалом. Встановлення такого вимикача буде виправдано, якщо вимикач розташований так, що доступ до нього ускладнений. Якщо в будинку живуть люди з обмеженими можливостями, діти, які не можуть дотягнутися до вимикача, якщо немає бажання встати з дивана або ліжка, щоб вимкнути світло, сенсорний вимикач з пультом — відмінне, практичне рішення.