Критерії вибору розетки для потужних побутових приладів
Розетка для потужних побутових установок (холодильник, пральна машинка, електроплита) повинна відповідати наступним параметрам:
Розетка для 3-хфазного приймача (електроплита) повинна бути з 5-ма роз'ємами, а для однофазного – з трьома. Як правильно визначити, яка розетка призначена для потужних побутових установок?
З'ясовуємо потужність побутового приладу (зазначено в паспорті). Необхідно з'ясувати другий параметр - скільки струму споживає прилад. Якщо цей параметр не вказаний у паспорті, то потрібно зробити прості розрахунки: потужність приладу (кВт) x 1000 : 220 (напруга мережі):3 (3-х фазний електроприлад).
Отримаємо приблизний струм, цей показник буде вищим (потрібно врахувати коефіцієнт потужності).
Отже, ви повинні придбати розетку з показниками струму не менше 16 ампер (пральна машина), 40А - з трьома штирями з однофазним режимом роботи, 25А - з п'ятьма штирями з 3-х фазним робочим режимом.
Вибирайте розетку із водозахисними властивостями. Вибираючи місце, де буде розташована розетка, до якої буде підключатися електрична плита, потрібно дотримуватись правил безпеки. До розетки повинен бути вільний доступ і в жодному разі не можна розміщувати її над варильною поверхнею, під мийкою. Віддаленість від попадання води та високих температур – гарантія пожежної безпеки. Неприпустиме підключення електроплити не безпосередньо, а через подовжувач.
Підключення силової розетки електричної плити
Насамперед потрібно знеструмити провідник. Перфоратором зробити поглиблення для встановлення підрозетника. Після очищення отвору необхідно посадити підрозетник на шпаклівку або гіпс. Через отвори в корпусі підрозетника простягається провідник. Після висихання шпаклівки або гіпсу механізм розетки з підключеними проводами вставляється в підрозетник. Нуль і фаза повинні бути приєднаними до бокових клем, а зелений заземлюючий провідник - до центральної клеми. Прикрутити корпус. Перевіряємо її працездатність.
Розетки для підключення пральних машин
Зазвичай пральну машину встановлюють у ванній кімнаті, яка є приміщенням із вологим мікрокліматом. Тому при установці розетки для підключення такого потужного приладу, яким є електрична пральна машина, необхідно дотримуватись певних правил. Не слід розміщувати розетку на стінах, на яких утворюється конденсат.
Безпечне функціонування розетки повинно забезпечуватись окремою виділеною лінією, підключенням захисного пристрою та встановленням автоматичного вимикача. Підключати пральну машинку за допомогою подовжувача не рекомендується.